Home / Güncel / '1 Kadın Festivali' başladı

'1 Kadın Festivali' başladı

 KONYAALTI Belediyesi ve 1 Kadın Hareketi Derneği işbirliğiyle bu yıl ilki gerçekleştirilen ‘1 Kadın Festivali’, Başkan Muhittin Böcek’in ve dernek temsilcilerinin pasta kesmesiyle açıldı. 

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 1 Kadın Hareketi Derneği işbirliğiyle düzenledikleri 1 Kadın Festivali’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa, CHP Konyaaltı İlçe Başkanı İlhan Buğdaycı, 1 Kadın Hareketi Derneği Başkanı Buket Dağlı ve vatandaşlar katıldı. Konyaaltı Belediyesi Sosyal Hizmetler Merkezi (KOSHİM) yanında yılın 12 ayı boyunca hizmet veren Kadın El Emeği Pazarı’nda açılan 1 Kadın Festivali’nde 14 il ve 22 ilçeden gelen 120 kadının yaptığı el işi çalışmalar satışa sunuluyor. 

BİR ADIM İLERİYE 

KOSHİM yanında geçen yıl hizmete açtıkları Kadın El Emeği Pazarı’nda kadınların kendi yaptıkları el emeği ürünleri satarak aile ekonomilerine katkıda bulunduklarını dile getiren Başkan Muhittin Böcek, bu hareketi 1 Kadın Festivali ile bir adım daha ileri taşıdıklarını söyledi. Farklı bölgelerden onlarca kadının, bu festivalde el emeği ürünlerini sergileme fırsatı bulduğunu ifade eden Muhittin Böcek 1 Kadın Hareketi Derneği işbirliğiyle, 1 Kadın Festivali’ni gelenekselleştirmek istediklerini bildirdi. 

Başkan Muhittin Böcek daha sonrasında CHP Konyaaltı İlçe Başkanı İlhan Buğdaycı, 1 Kadın Hareketi Derneği Başkanı Başkanı Buket Dağlı ve dernek üyeleriyle birlikte pasta keserek Festivalinde açılışını yaptı. Açılış sonrası stantları gezen Başkan Muhittin Böcek, gördüğü ilgiden de son derece memnun kaldı.

 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın