Home / Güncel / Afetzedelerin fideleri ücretsiz verilecek

Afetzedelerin fideleri ücretsiz verilecek

Kumluca İlçesi’nde hortumdan zarar gören çiftçilere ücretsiz fide desteği verilmesi için çalışma başlatıldı. 

Kumluca’nın Mavikent Mahallesi’nde hortum afeti yaşayan ve seralarını yeniden kurmak zorunda kalan çiftçilerin ücretsiz fide desteği verilmesi için çalışma başlatan Yüksel Tohumculuk’un Bölge Müdürü Türker Demiröz ile Duran Fide Tesisleri sahibi Ergun Duran, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’yı ziyaret etti. 

Türker Demiröz, “Kumluca ve bölge genelinden kazanç elde ediyorsak en zor günlerinde bölgede üretim yapan çiftçilerimizin yanında olmalıyız. Hortum afeti yaşandığı andan itibaren gelişmelerin takipçisi olduk. Üzüntülerimizi üreticilerimizle paylaştık. Sadece paylaşmak yetmiyor. Bir şeyler yapmak gerekiyordu. Tüm çeşitlerimizle afetzedelerimizin yanındayız. Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğümüzün tespit ettiği afette zarar gören tüm üreticilerimiz Yüksel Tohumculuğa ait hangi çeşidimizden ekmek isterse o çeşidin tohumunu karşılamaya hazırız” dedi. 

Duran Fide Tesisleri sahibi Ergun Dura, “Afette zarar gören örtü altı sebze üreticisinin ocak, şubat ve mart döneminde ekecekleri fidelerin tohumlarını Yüksel Tohum ve bünyesindeki firmalar temin edecek. Duran Fide olarak biz hazırız. Kumluca’da fide üretimi yapan tesislerimiz, afetzede çiftçilerimizin fidelerini üretmeye hazırdır. Ocak, şubat ve mart döneminde ekilecek fideleri karşılayacağız. Tohum olarak yardım yapılmayacak. Sadece aşısız, düz fideler yetiştirilecek” diye konuştu. 

Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da şunları söyledi: 

“Verdiği hizmetler karşılığında bu bölgeden para kazanan ve en zor gününde örtü altı sebze üreticisinin yanında olan firmalarımızın sahiplerini kutluyorum. Bizi biz yapan ve milletimizi ayakta tutan işte bu ruhtur. Bu sektörün onurlu davranışı diğer sektör temsilcilerine de örnek olur. İnşallah hayırlı olur ve mağdur çiftçilerimizin de bir nebze olsa mağduriyetleri giderilmiş olur.”

 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …