Home / Güncel / Akdeniz Üniversitesi’nden Manavgat’a inceleme gezisi

Akdeniz Üniversitesi’nden Manavgat’a inceleme gezisi

Akdeniz Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği öğrencileri Manavgat’a düzenlenen teknik gezi kapsamında Manavgat’ın tarihi ve doğal güzelliklerini görme şansı buldular.

 

Akdeniz Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümünde eğitimlerini sürdüren 70 öğrenci Teknik Gezi kapsamında Manavgat’a geldi. Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sait Bulut, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Sert ve Doç. Dr. Mustafa Doğru’nun da katıldığı gezi Manavgat ırmağında bot turu ile başladı. Manavgat ırmağının denize döküldüğü bölgeye kadar bot turu yapan öğrenciler Manavgat ırmağının güzelliğine hayran kaldı.

 

Öğrencilerin ikinci ve son durağı Side Antik Kenti oldu. Side’nin tarihi mekanlarını gezen ve yetkililerden bilgi alan öğrenciler Side Apollon Tapınağında hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Antalya’ya döndü.

 

Gezi hakkında kısa bir açıklama yapan Akdeniz Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Sert, Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen Teknik Gezi kapsamında Manavgat’a geldiklerini Manavgat’ı öğrencilerine tanıtmak istediklerini belirterek “Öğrencilerimize Doğa Eğitimi ve Tarih konusunda bilgiler verdik. Antalya Büyükşehir ve Manavgat belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz bu gezinin oldukça yararlı olduğuna inanıyorum. Öğrencilerimiz Manavgat ve Side hakkında bilgi sahibi oldular. Antalya Büyükşehir ve Manavgat Belediyesi yetkililerine desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın