Home / Güncel / Alanya'da Candan Erçetin rüzgarı

Alanya'da Candan Erçetin rüzgarı

Uluslararas Turizm ve Sanat Festivali kapsamnda belediye binasnn arkasna kurulan sahneye ilk olarak DJ Emrah Karaduman çkt. Yaklak 1 saatlik performansn ardndan sahneden 10’uncu Yl Mar’yla inen Karaduman’n ardndan Candan Erçetin sahneye çkt. Beyaz dantel ilemeli k elbisesiyle dikkati çeken Erçetin, konsere 1997 ylnda seslendirdii unutulmaz arks ‘Yalan’ ile balad. arky söyledii srada fiek gösterisi nedeniyle kirlenen sahne için arksna ara veren Candan Erçetin görevlilerden sahneyi temizlemesini rica etti.

SU KABAINDAN PORTRES HEDYE EDLD

Sahne performansna ‘Olmaz’ arksyla devam eden Candan Erçetin’e ark arasnda sahneye gelen Alanya Belediye Bakan MHP’li Adem Murat Yücel, üzerinde portresi çizilmi olan sukaba, ayn zamanda Alanya Turizm Sanat Festivali’nin de simgesi olan ve Alanya Arkeoloji Müzesi’nde sergilenen ‘Sevgi Ta’nn minyatürünü hediye etti.

Kendisinin de arkeoloji eitimi aldn belirten Candan Erçetin, örencilik yllarnda arkeoloji çalmalar için Antalya, Kemer ve Alanya’ya birçok kez geldiini anlatt. Örencilik yllarnn ardndan uzun süre gelmedii Alanya’y bugün gördüünde hayran kaldn vurgulayan Erçetin, Alanya’daki ilk konserini verdiini kaydetti.

ARET DLYLE ARKI SÖYLED

Hediyelerin ardndan sahneye gelen Radyo D’nin sunucusu Sema Eryiit Emek, sosyal bir proje kapsamnda Candan Erçetin ile tanmak isteyen kz ve engelli erkek çocuunu sahneye getirerek sanatçyla tantrd. Konseri engellilerin de seyrettiini örenen Candan Erçetin, 1997 ylnda seslendirdii ve klibinde iaret diliyle söyledii ‘Onlar Yanl Biliyor’ adl parçasn iaret dili eitmenleri eliinde söyledi. Yaklak 2 saat sahnede kalan Candan Erçetin hayranlarndan bolca alk ald.

Engin ANAK / ALANYA(Antalya), (DHA) – 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın