Home / Güncel / Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı açılıyor

Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı açılıyor

 KONYAALTI Belediyesi tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenecek Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı, 24 Kasım Cuma günü saat 15.00’te açılacak. 

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 24 Kasım-3 Aralık tarihlerinde ‘Okumak Lazım’ sloganıyla gerçekleştirilecek 8. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı programını düzenlediği basın toplantısında duyurdu. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı’nın bu yıl Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir’ sözüyle kapılarını açacağını belirten Başkan Böcek, fuarın 10 gün boyunca ziyaretçileri ağırlayacağını belirtti. 

ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NDE AÇILACAK 

Başkan Böcek, her yıl onlarca yazar ve düşünce insanının severleriyle buluştuğu fuarın, bu yıl belediyenin öz kaynaklarıyla Pınarbaşı Mahallesi’nde yapılan 3 bin 500 kişi kapasiteli Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirileceğini kaydetti. Fuara 210 yayınevinin katılacağını aktaran Muhittin Böcek, “130’un üstünde yazarın katılacağı fuarımız, Türkiye’nin en büyük ilk üç kitap fuarı arasında yer almakta. Fuarımız bu yıl elleri öpülesi öğretmenlerimiz için de çok özel olan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Antalyalıların katılımıyla saat 15.00’da açılacak” dedi. 

200 BİN ZİYARETÇİ HEDEFİ 

Geçen yıl Cam Piramit Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuarın 173 bin kişi tarafından ziyaret edildiğini kaydeden Başkan Böcek, bu yıl hedeflerinin 200 bin ziyaretçi olduğunu söyledi. Başkan Böcek, “Fuarımıza bu yıl Yılmaz Özdil, İsmail Saymaz, Ataol Behramoğlu, Banu Avar, Hanefi Avcı, Ali Türkşen, Mavisel Yener, Ayşe Kulin, İrfan Değirmenci, Engin Alan, Sinan Meydan, Ersan Şen, Doğu Perinçek, Gürsel Tekin, Barış Yarkadaş, Tuncay Özkan, Mustafa Balbay ve Ahmet Yavuz gibi bir birinden değerli 130’un üstünde yazar katılacak. İmza günleri ve söyleşilerle fuarımız 10 gün boyuncu kültür şölenine dönüşecek. Tüm halkımız fuara davetlidir” diye konuştu. 

Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı, 3 Aralık Pazar gününe kadar 10.00 ve 20.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …