Home / Güncel / Antalya'dan 68 kişi kamudan ihraç edildi

Antalya'dan 68 kişi kamudan ihraç edildi

ANTALYA’da, 692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile polis ve asker hariç 68 kişi kamu görevden ihraç edilirken, 9 kişi göreve iade edildi.

 

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında, 14 Temmuz akşamı yayımlanan 692 sayılı yeni KHK ile Türkiye genelinde 7395 kişi kamu görevinden ihraç edildi, 263 kişi ise görevine döndü. Kararnameye göre Antalya’da da asker ve polis hariç 68 kişi ihraç edildi. İhraç listesinin başında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden 16 kişi ihraç edildi. İhraç edilenlerin büyük çoğunluğu Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) çalışanlarından oluştu. İhraç edilenler arasında ‘ByLock’ kullandığı iddiasıyla tutuklu olan, bir dönem Zabıta Daire Başkanlığı ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanı olarak görev yapan Uğurcan Ecemiş de bulunuyor.

 

MANAVGAT, KEPEZ, KEMER VE DÖŞEMEALTI BELEDİYELERİNE DE SIÇRADI

 

Manavgat Belediyesi’nden 3, Kepez Belediyesi’nden 1, Kemer Belediyesi’nden 3 ve Döşemealtı Belediyesi’nden de 2 kişi ihraç edildi. Antalya’da 16 kişinin ihraç edildiği diğer kurum ise Diyanet İşleri Başkanlığı oldu. Sağlık Bakanlığı’na bağlı Antalya’daki kuruluşlardan 14, Adalet Bakanlığı’na bağlı kuruluşlardan 5, Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’den (TEİAŞ) 3, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Jandarma Komutanlığı’ndan birer memur ihraç edildi. Antalya E Tipi Kapalı Cezaevi’nin 2’nci Müdürü Emine Özev de ihraç listesinde yer aldı.

 

9 KİŞİ GÖREVE İADE EDİLDİ

 

KHK ile 9 kişi ise göreve iade edildi. Göreve dönenler arasında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde 6, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan birer kişi yer alıyor.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın