Home / Güncel / Antalya’dan gelip Manavgat’ta dileniyor

Antalya’dan gelip Manavgat’ta dileniyor

Manavgat’ta, Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıtası ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri Antalya ve İbrahim Sözen Caddelerinde dilenci operasyonu gerçekleştirdi.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Zabıta Birimi ve Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri tarafından dilencilikle mücadele kapsamında ortaklaşa dilenci operasyonu gerçekleştirildi. Antalya Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğundaki Antalya ve İbrahim Sözen Caddeleri ile D-400 üzerinde bulunan kavşaklarda yapılan uygulamada 3 dilenci yakalandı.

 

Yakalanan dilencilerin üzerinde her zaman olduğu gibi Nüfus Cüzdanı bulunmazken, Antalya’dan Manavgat’a dilenmeye gelen Gültaze Akgöz’ün üzerinde Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından engelli, yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine verilen ücretsiz ulaşım kartı çıktı.

 

Dilencinin kartının iptali için girişimde bulunacaklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Zabıta yetkilileri, “Fakir olan halka ihtiyaçları ölçüsünde Büyükşehir Belediyemiz yardımcı olabilmek için ulaşım kartları veriyor. Maalesef böylesine kötü niyetli kişiler dilenmek için bir yerden bir yere gitmek adına bu kartları kullanıyor. Bu şekilde kullanımları tespit ettikçe gerekli işlemleri yapıyor kartları iptal ediyoruz” diye konuştular.

 

Zabıta aracıyla Toptancı Hali içerisinde bulunan zabıta noktasına götürülen dilencilerden Gültaze Akgöz kendisinin dilenci olmadığını ve dilenmediğini iddia ederken çantasından dilencilikten elde edildiği tahmin edilen yüklü miktarda demir para çıktı. Diğer 2 dilenci ise artık kendilerine kimsenin para vermediğini, üzerlerinde para olmadığını söylediler.

 

Yakalanan 3 dilenci zabıta noktasında haklarında yapılan yasal işlem ve ceza-i müeyyidenin ardından serbest bırakıldılar.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın