Home / Güncel / Antalya’nın yetimleri mutlu

Antalya’nın yetimleri mutlu

GÖNÜL Elçileri Projesi kapsamında yürütülen ‘Antalya Yetimlerine Sahip Çıkıyor’ projesi, Antalyalı yetimleri sevindirmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesi ve desteğiyle başlatılan ve Antalya’da Vali Münir Karaloğlu’nun eşi Sevim Karaloğlu koordinatörlüğünde yürütülen ‘Antalya Yetimlerine Sahip Çıkıyor’ projesi, yetim çocukları için güzel bir program hazırladı. İlk olarak uygulama oteline gelen 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencisi 43 çocuk, burada yemek yedi. Yemek sırasında Türkiye İşbirliği Kooperasyon Ajansı’nın turizm alanında eğitim almaları için getirdiği Gine Cumhuriyeti vatandaşlarıyla karşılaşan çocuklar, onlarla fotoğraf çektirip sohbet etti.

Daha sonra Antalya Akvaryum’daki gezi programına geçen yetim çocuklar Wildpark bölümündeki yılan, kertenkele, timsah gibi sürüngenleri ve böcek türlerini inceledi. Oceanride XD sinemasında dünya denizlerini anlatan filmi izleyen çocuklar, Antalya’nın bu sıcak günlerinde akvaryumdaki Kar Dünyası’nda kar üstünde kızak kayarak serinledi. Son olarak dünyanın en büyük tünel akvaryumunu gezen çocuklar, burada su altı dünyasının canlılarını inceleme fırsatı buldu.

 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın