Home / Güncel / ANTBİRLİK'te Yavuz dönemi

ANTBİRLİK'te Yavuz dönemi

ANTALYA Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nde (ANTBİRLİK) yapılan seçim sonrası Mustafa Yavuz başkan seçildi. Yavuz’un listesinde yönetime giren Hatice Hacıveziroğulları, birlik tarihine geçti.

ANTBİRLİK’in seçimli genel kurulu yapıldı. Birlik binasında gündem maddelerinin onaylanmasının ardından tek listeyle girilen seçimde 21 delegenin tamamının oyunu alan Mustafa Yavuz başkan seçildi. Başkan Mustafa Yavuz’un yönetim kurulu Hatice Hacıveziroğulları, Süleyman Bacak ve Kadir Tomkay’dan oluştu. Hatice Hacıveziroğulları, ANTBİRLİK yönetimine giren ilk kadın üye olarak 65 yıllık birlik tarihine geçti.

Yüksek ziraat mühendisi olan 26 yaşındaki Hatice Hacıveziroğulları, Antalyalı kadın çiftçilerin sesi olacağını belirterek, “Toprağın gerçek emekçileri olan kadınları temsil etmek için bu görevi üstlendim. Çiftçi bir ailenin kızıyım. Kadınların toprağa verdiği emeği ve onların yaşadıkları zorlukları biliyorum. Kadın çiftçilerimize sahip çıkacağım. Buradan kadın çiftçilerimize sesleniyorum, birliğe gecikmeden üye olun” dedi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın