Home / Güncel / Aracı yanınca eve mahkum oldu

Aracı yanınca eve mahkum oldu

 Kaş İlçesi’nde oturan bedensel engelli 38 yaşındaki Mehmet Kıpık, akülü engelli aracı yanınca evden çıkamaz oldu. Mehmet Kıpık, “Bu araç benim her şeyimdi. Şimdi eve mahkum oldum. Ailemin araba alacak maddi olanağı yok. Bana bir engelli arabası alacak yardım eli bekliyorum” dedi. 

Kaş’a bağlı Çukurbağ Mahallesi’nde oturan bedensel engelli Mehmet Kıpık’ın akülü engelli aracı kısa süre önce evin önünde dururken elektrik aksamındaki kısa devreden kaynaklandığı iddia edilen yangınla kullanılamaz hale geldi. Çocukken geçirdiği felç nedeniyle iki ayağı da tutmayan Kıpık, eli ayağı olan engelli aracı yanınca evden çıkamaz oldu. 

Mehmet Kıpık, “9 Ağustos Çarşamba günü aracımla eve geldim. Hava çok sıcaktı. Ana yoldan çıkarken aracım biraz zorlandı. Park ettikten bir süre sonra engelli aracım birden yanmaya başladı. Annem ve babam su ile müdahale etti. Ancak aracım kullanılmayacak durumda yandı. Bu araç benim her şeyimdi. Kaş’a ve çevre mahallelere giderek stresimi atıyordum. Şimdi eve mahkum oldum. Ailemin araba alacak maddi olanağı yok. Bana bir engelli arabası alacak yardım eli bekliyorum. Arabamla her yere gidebiliyordum. Kendi sorunlarımı çözebiliyordum. Annem ve babam hasta. Diğer kardeşim de engelli. Onların isteklerini de alıp getiriyorum. Şu anda ailecek mağdur durumdayız” dedi. 

Kaş Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ayhan Yıldırım, “Yanan engelli aracını biz almıştık. Yangın raporuna ve engelli aracı kullanma raporuna göre bir araç için yasal olanakları araştıracağız. Mehmet Kıpık’ın sorununu çözmeye çalışacağız” dedi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın