Home / Güncel / ASAT il genelinde sorunlu kapakları yenileyecek

ASAT il genelinde sorunlu kapakları yenileyecek

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, ilçelerde yol seviyesinden düşük kaldığı için trafiği olumsuz etkileyen kanalizasyon kapaklarını yol ve kaldırımla eşit mesafeye getiriyor. Antalya genelindeki 8 bin kapak elden geçirilecek. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü araç ve yaya trafiğini olumsuz etkileyen kanalizasyon kapaklarına yönelik yeni bir çalışma başlattı. İlçelerde yol ve kaldırım yenilemeleri nedeniyle yol seviyesinden düşük ya da yüksek kalan kanalizasyon kapakları yol seviyesiyle eşit hale getiriyor. 

8 BİN KAPAK YENİLENECEK 

Yatırımın bedelinin yaklaşık 1.5 milyon lira olduğu proje ile toplam 8 bin adet kapak, ulaşımı etkilemeyecek şekilde yol veya kaldırım seviyesine getirilmiş olacak. Alanya’da 2 bin 200, Manavgat’ta 1300, Serik’te 1500, Finike’de 1500 ve Kumluca’da 1500 kapak kısa süre standartlara uygun biçimde düzenlenecek. 

ŞİKAYETLER WHATSAPP HATTINA 

Bununla birlikte ASAT yetkilileri, görevli ekiplerin kapaklar ve ızgaralarla ilgili rutin olarak sürdürdükleri kontrol ve onarım çalışmalarının aynı titizlikle devam ettirileceğini aktardı. Yetkililer, vatandaşların ASAT’ın sorumluluğundaki her türlü olumsuzluk ve önerilerini 0530 676 67 67 numaralı Whatsapp İhbar Hattı ile görüntülü olarak aktarabileceklerini de belirtti.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …