Home / Güncel / Atık toplayıcılara ortak operasyon

Atık toplayıcılara ortak operasyon

ANTALYA’da sayıları giderek artan dilenci ve hurda atık toplayan kişilere yönelik, zabıta ve polis ortak operasyon düzenledi. 

Konyaaltı İlçesi’nde atık toplayıcıları ve dilencilere, polis ve zabıta tarafından operasyon düzenlendi. Operasyonlar kapsamında kağıt atık ve hurda depolarına yapılan baskınlarda, yüzlerce el arabası, atıkların biriktirildiği çuval ele geçirildi. Çöp toplamakta kullanılan malzemelerine el konulan Suriyeli vatandaşların el arabaları, belediyelerin depolarına taşındı. Operasyonlarda zabıtaya direnen Suriyeli vatandaşların taşkınlık çıkarması üzerine polis ekipleri baskınların birçoğuna eşlik etti. Kentin değişik noktalarındaki operasyonlar sabahın erken saatlerinde başlarken, çöp toplayıcılığı yapan Suriyeli vatandaşların çöp biriktirdikleri depolarda yatıp kalktıkları anlaşıldı. Katı atık toplayıcılarına yönelik operasyonların devam edeceği belirtildi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …