Home / Güncel / Atık yangını korkuttu

Atık yangını korkuttu

 Demre İlçesi’nde dün gece sera atıklarının yoğun olarak döküldüğü iki noktada yangın çıktı. İki yangın da ekiplerin yoğun çabası sonucu çevredeki evler ve sera alanlarına sıçramadan söndürüldü.

Demre’de dün saat 21.30 sıralarında Demre Toptancı Hali’ndeki ardiyelerin bulunduğu noktanın batısında yangın çıktı. Bundan 15 dakika sonra ise Finike- Demre yolunun Beymelek Mahallesi geçişi kıyısındaki yolda ikinci bir yangın başladı. Beymelek Mahallesi’ndeki yangın seraları ve evleri tehdit etti.

Yangına Antalya Büyükşehir Belediyesi Demre Hizmet Birimi’ne ait 3 itfaiye aracı, arazöz, Finike Belediyesi’ne ait itfaiye aracı, Demre Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı itfaiye aracı, 2 iş makinesiyle 15 itfaiye ve orman personeli müdahale etti. Her iki yangının da dıştan çevrelenerek seralara ve evlere sıçramaması için çalışıldı. İş makineleri aralık açarak yangının yayılmasının önüne geçti. Her iki noktadaki yangın da alevler 15-20 metreye kadar yükseldi.

Yangınlar saat 01.00 sıralarında kontrol altına alındı. Sabaha kadar ekipler soğutma çalışması yaptı. Havanın rüzgarsız oluşu yangının büyümesini önledi. Yanan bölgelerdeki bazı ağaçlar da zarar gördü.

Bazı vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın