Home / Güncel / AÜ'ye 2017 YÖK Üstün Başarı Ödülü

AÜ'ye 2017 YÖK Üstün Başarı Ödülü

AKDENİZ Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Bekir Akgöz ve Prof. Dr. Ömer Civalek, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından bu yıl ilk kez hayata geçirilen ‘Üstün Başarı Ödülü’ne layık görüldü. 

Üniversitelerdeki bilimsel araştırma ile gerçekleştirilen çalışmaları, projeleri, tezleri ve topluma hizmet faaliyetlerini teşvik etmek amacıyla verilen Üstün Başarı Ödülü’ne Fen ve Mühendislik Bilimleri alanında, ‘İnşaat mühendisliği alanında katı cisimler mekaniği’ üzerine yaptıkları doktora tezi ile AÜ Mühendislik Fakültesi öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Bekir Akgöz ve tez danışmanı Prof. Dr. Ömer Civalek layık görüldü. 

Öğretim üyelerine ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, 2017 Akademide ‘Üstün Başarı Ödülleri’ kapsamında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi’nde YÖK tarafından düzenlenen 2017-2018 Akademik Yılı Açılış Töreni’nde verildi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın