Home / Güncel / Ayaklarında elektronik kelepçeyle hırsızlık yaptılar

Ayaklarında elektronik kelepçeyle hırsızlık yaptılar

 ANTALYA’da hırsızlık suçundan denetimli serbestlik uygulanıp elektronik kelepçe takılan G.K. ve E.A.’nın da aralarında bulunduğu 5 kişilik hırsızlık çetesi çökertildi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, son dönemde Muratpaşa ve Kepez ilçelerinde oto ve evden hırsızlık olaylarının artması üzerine geniş çaplı araştırma başlattı. Hırsızlığın gerçekleştiği bölgelerde onlarca güvenlik kamerasını inceleyen ekipler, hırsızlık şebekesi üyelerinin kimliğini belirledi. Dün sabah operasyon yapan ekipler,  G.K., E.A., Y.S., Ü.B. ve C.A.’yı yakaladı. Şüphelilerin 2 ev, 1 motosiklet, 1 işyeri, 1 kapkaç ve 5 otomobilden hırsızlık olmak üzere toplam 10 olaya karıştığı tespit edildi. 

Şüphelilerin uyuşturucu madde bağımlısı oldukları ve hırsızlıkları madde temininde kullanmak üzere gerçekleştirdikleri belirtildi. Hırsızlıklarda kiralık araç kullandıkları belirlenen şüphelilerin, araçların parasını ise işyerlerinden çaldıkları alkollü içkilerle ödedikleri belirtildi.

Şüphelilerden G.K. ve E.A.’nın bir süre önce hırsızlık suçundan girdiği cezaevinden denetimli serbestlikle serbest bırakıldığı belirlendi. Ayak bileklerine elektronik kelepçe bulunan 2 şüphelinin gündüz hırsızlık yaptığı, gece ise evlerinde oldukları belirtildi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın