Home / Güncel / Başkan Böcek afet bölgesinde

Başkan Böcek afet bölgesinde

KONYAALTI Belediye Başkanı Muhittin Böcek, beraberindeki heyetle birlikte Kumluca, Finike ve Demre’de şiddetli yağmur sonrası oluşan hortum nedeniyle zarar gören çiftçileri ziyaret etti.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya milletvekilleri Mustafa Akaydın, Devrim Kök, Niyazi Nefi Kara, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem ve çok sayıda partili ile birlikte Kumluca, Finike ve Demre ilçelerini ziyaret etti.

HORTUM SONRASI AFET BÖLGESİNDE

Muhittin Böcek, bölge halkından afetin getirdiği zararlar hakkında bilgi aldı. İlk olarak Kumluca ilçesinde hortumla birlikte 6 dönüm serasını kaybeden çiftçi Turgut Önal’ı ziyaret eden Muhittin Böcek, felaketin büyüklüğünü afet yerinde çok daha iyi gördüklerini söyledi. Başkan Böcek, “Türkiye’nin örtü altı sebze üretim merkezi olan Kumluca İlçesi’nde Mavikent Mahallesi’nde hortum önüne çıkan seraları, gecekonduları, enerji nakil hatlarını yerle bir etmiş. Evlerdeki eşyaları sokağa savurmuş, bazı evlerin çatıları uçmuş. Bizler bölge halkını ziyaret ederek, onların yanlarında olduğumuzu göstermek istedik” diye konuştu.

FİNİKE’DE ÇİFTÇİLERLE KUCAKLAŞTI

Finike’nin Turunçova, Sahilkent, Yeşilyurt, Yuvalı ve Çavdır Yellice mevkiindeki tarım alanlarını, sera ve yerleşim yerlerini gezen Başkan Böcek, afetin etkilerinin burada da çok net görüldüğünü söyledi. İlk olarak evi çıkan hortum nedeniyle hasar alan Servet Sarıca’yı ziyaret eden Başkan Böcek, göz yaşlarını tutamayan Sarıca’yı teselli etti. Sonrasında Finike Ziraat Odası Başkanı Halil Sarıçobanoğlu’yla bir araya gelen Başkan Böcek, afetin verdiği zarar hakkında bilgi aldı. Başkan Böcek, çiftçilerin yaralarının bir an önce sarılması gerektiğini bunun içinde ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi.

UZ VE TOPÇU’YA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Son olarak Demre İlçesi’ni ziyaret eden Başkan Böcek, hortumdan zarar gören seralarını söken çiftçilere geçmiş olsun dileğinde bulundu. Muhittin Böcek, çiftçilerin tek tek elini sıkarak yanlarında olduklarını bildirdi. Beraberindeki heyetle birlikte Demre’de İlçe Kaymakamı Murat Uz’u da ziyaret eden Muhittin Böcek, Demre bölgesinde afetin verdiği zarar ve bu zarar sonrasında yapılacaklar hakkında bilgi aldı.

Başkan Muhittin Böcek son olarak Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu’yu ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …