Home / Güncel / Botla denize açılan İranlı turist kayboldu

Botla denize açılan İranlı turist kayboldu

ANTALYA’da lastik botla denize açılan İranlı 2 turistten 21 yaşındaki Masoud Ostovari kayboldu.

Muratpaşa İlçesi’nde Karpuzkaldıran sahiline dün akşam saatlerinde gelen İranlı 24 yaşındaki Navid Kaffash Charandabi ve Masoud Ostovari, kürekli lastik botla denize açıldı. Tatilcilerin geri dönmediğini fark eden sahildekiler, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanlığı ekipleri bölgeye gelerek arama yaptı. 3 bot ve sahil güvenlik helikopterinin katıldığı arama kurtarma çalışması sırasında turistlerden Navid Kaffash Charandabi yüzerek kıyıya geldi.

Sahilde hazır bekletilen 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından sağlık kontrolünden geçirilen Charandabi, polise verdiği ifadesinde 1.5 metre uzunluğunda kürekli lastik botla denize açıldıklarını söyledi. Lastik botun altlarından kaydığını ve rüzgarın etkisiyle açık denize sürüklendiğini anlatan Charandabi, “Botun uzaklaşmasının ardından kıyıya doğru yüzmeye karar verdik. Arkadaşım çok iyi yüzme bilmiyordu. Bir süre yüzdükten sonra yoruldu ve daha fazla gelemedi. ‘Beni bırak sen yüzmeye devam et’ dedi. Yardım istemek için arkadaşımı bırakıp kıyıya yüzmek zorunda kaldım” dedi.

Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanlığı dalış timi, kayıp İranlı turistin bulunması için çalışmalarını sürdürüyor.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın