Home / Güncel / Buz gibi suda kano turu

Buz gibi suda kano turu

Kaş İlçesi’nde sıcaklığı 13 derece olan Eşen Çayı’nda turistlere kano turu yaptırılıyor. Yerli ve yabancı tatilciler yaklaşık 11 kilometre ve 5.5 saat süren etkinlikte kanoyla kürek çekiyor, su savaşı yapıyor ve yüzme molasıyla eğleniyor.

Kaş’a bağlı Kalkan ve Patara mahalleleriyle Muğla’nın Fethiye İlçesi’nden gelen turistlere, Antalya ve Muğla illerinin sınırını çizen Eşen Çayı’nda kano turu yaptırılıyor. Turistler Eşen Çayı’nın buz gibi suyunda unutulmaz bir gün yaşıyor. Eşen Çayı’nda kano turu çayın Kaş tarafında başlıyor. Minibüslerle Eşen Çayı kıyısı getirilen turistlere önce eğitim veriliyor, ardından can yelekleri giydiriliyor. Tekli ve ikişerli kanolara binen turistlere, grubun önünde ve arkasında birer profesyonel rehber eşlik ediyor. Birer birer yola çıkan turistler nehrin akıntısında kürek çekiyor. Zaman zaman kanolar deviriyor, bazen de nehrin akıntısında sürüklenip kıyıya bindiriyor.

Kanoyla yolculuk yaklaşık 11 kilometre sürüyor. Her 3 kilometrede bir mola veriliyor. Molalarda çamura giriliyor. Nehrin 13 derece sıcaklıktaki suyunda yüzülüyor. Yüzme molası anında su savaşları yapılıyor. Birbirine su atanlar hem serinliyor hem eğleniyor. Bir noktada bir araya gelinerek kanolar birleştiriliyor. Öğle yemeğinde verilen molada mangal keyfi yapılıyor. Yemeğin ardından yeniden yola çıkılıyor. Tur Eşen Çayı’nın Akdeniz’e döküldüğü Çayağzı denilen bölgede sona eriyor. Kano turu yaklaşık 5.5 saat sürüyor. Bu yolculuk için yemek dahil 90 lira ödemek gerekiyor.

İngiliz Bev Lee, “Çayda buz gibi suda çok harika bir gün geçirdik. Kuşlar, doğa mükemmeldi. Her şey harika. Herkese bu turu önerebilirim” dedi. Mehmet Yıldırım, “Eşen Çayı’nda kano turu yaptık. Harika, herkese tavsiye erdim. Buz gibi su. Ortam çok güzel. Arkadaşlarla muhabbet harika. İlgi, alaka çok güzel. Çok keyifli bir organizasyon” diye konuştu.

Belçika’dan tatile gelen Murat Şahan da “Doğa çok güzel. Kano turumuz çok güzeldi. Şu an mola verdik. Barbekü başındayız. Doğayla iç içe olmak, suya düşmeden buraya kadar gelmek harika bir şeydi” dedi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın