Home / Güncel / Cam filmi yasağına Cumhurbaşkanı Erdoğan el koydu

Cam filmi yasağına Cumhurbaşkanı Erdoğan el koydu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cam filmi konusunda vatandaşın mağdur edilmemesi için ilgili bakanlığa talimat verdi.

 

Son günlerde kamuoyunu en fazla meşgul eden konulardan bir tanesi olan araçlarda cam filmi yasağın ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni bir çalışma yapılması için ilgili bakanlığa talimat verdi.

 

Kısa adı CİMER olan Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi ve kısa adı BİMER olan Başbakanlık İletişim Merkezi’ne vatandaşlardan gelen yoğun şikayet üzerine devreye giren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, mağduriyet oluşturulmaması konusunda talimat verdiği bildirildi.

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, araçlarda cam filmi kullanımının kaldırılmasına ilişkin, “Emniyet Müdürlüğünün terörle ilgili hassasiyeti olmasaydı, 26 Ekim 2017’de cam filmi yasağı kalkacaktı. Fakat Emniyet Müdürlüğü ısrar etti, dolayısıyla cam filmi yasağı devam etti.” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatının ardından Cam Filmi konusunda alınacak karar merakla bekleniyor.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …