Home / Güncel / Cinayetten sonra kız arkadaşıyla tatile gitmiş

Cinayetten sonra kız arkadaşıyla tatile gitmiş

ANTALYA’da, kendisine uyuşturucu getiren Hasan Hüseyin Liman’ı, oturduğu rezidansın önünde öldürdüğü iddia edilen Eren Ö.’nün, cinayet ardından kız arkadaşıyla tatile çıktığı belirlendi. Eren Ö. hakkında, ‘Tasarlayarak öldürmek’ suçundan ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı.

Muratpaşa İlçesi’sindeki olay, 30 Mart 2016’da meydana geldi. 112’yi arayan kişi, bir rezidansın önünde yaralı bulunduğu ihbarında bulundu. Olay yerine gelen polis, Hasan Hüseyin Liman’ın cansız bedeniyle karşılaştı. Aramanın Liman’ın cep telefonundan yapıldığı belirlendi. İnceleme başlatan polis, Hasan Hüseyin Liman’ın rezidansta oturan emlakçı, 31 yaşındaki Eren Ö.’nün yanına geldiğini tespit etti. Olaydan yaklaşık 1 yıl sonra geçen şubat ayında Ankara’da yakalanan Eren Ö, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, cinayet sonrası birlikte tatile çıktığı sevgilisi Çiğdem Y. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

UYUŞTURUCU GETİRECEKTİ

Antalya 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın ilk duruşmasına sanıkların yanı sıra Hasan Hüseyin Liman’ın yakınları katıldı. Hakkında ‘ömür boyu hapis’ cezası istenen Eren Ö., cinayetle ilgisinin olmadığını savundu. Olay günü kız arkadaşıyla tatile çıkmak için sözleştiğini anlatan Eren Ö., kendisine uyuşturucu madde getirmesi için Hasan Hüseyin Liman’ı telefonla aradığını kaydetti. Liman’a daha önce aldığı uyuşturucu nedeniyle 1700 lira borcu olduğunu anlatan Eren Ö., “Her zaman olduğu gibi oturduğum rezidansta buluşacaktık. Eve geldikten 3- 5 dakika sonra dışarıdan silah sesi geldi. Aşağıya indiğimde Hasan Hüseyin Liman’ı yerde inlerken gördüm. Telefonum yanımda değildi. Maktulün telefonundan 112’yi arayıp olayı haber verdim. Daha sonra kız arkadaşımı evinden alıp planladığım gibi birlikte Adrasan’a tatile gittim” dedi.

Eren Ö. tatil sonrası kız arkadaşının Antalya’ya döndüğünü, kendisinin ise Ankara’ya gittiğini söyledi.

GÜRCİSTAN’A KAÇAÇAKTI

Hasan Hüseyin Liman’ın yakınları tarafından tehdit edildiğini iddia eden Eren Ö, bu nedenle sahte kimlik temin edip Gürcistan’a kaçmaya karar verdiğini söyledi. Eren Ö., “Olayın gerçek faili yakalanıncaya kadar kaçmayı planlıyordum. Ankara’da yakalandım. Suçsuzum, Beraatımı talep ediyorum” dedi.

Tutuksuz sanık Çiğdem Y. de olayla ilgisi olmadığını savundu. Olay tarihinde Adrasan’a tatile gittiklerini anlatan Çiğdem Y., Eren Ö.’nün, Hasan Hüseyin Liman’ı evin önünde yaralı gördüğünden kendisine hiç bahsetmediğini iddia etti. Eren’le 2011 yılından beri birlikteyim. Uyuşturucu kullandığını da hiç görmedim” dedi.

Dava, kanıtların incelenmesi ve tanık ifadelerinin alınması için ertelendi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın