Home / Güncel / 'Çok Kısa Filmler Festivali' başlıyor

'Çok Kısa Filmler Festivali' başlıyor

Muratpaa Belediyesi, 19 yl önce Fransa’dan çkan ve bugün 30 ülkede 90 ehirde ayn anda seyirciyle buluan Uluslararas Çok Ksa Filmler Festivali’ni Antalyal sinemaseverlerle buluturuyor. Jenerik hariç 4 dakikalk ksa filmlerden oluan tematik seçkiler ve ayn özelliklere sahip uluslararas bir yarmann bulunduu festivalde kurmaca, animasyon, belgesel, müzik klibi, video blog gibi her türden film yer alabiliyor.

Bu yl festivalin uluslararas yarma bölümünde 36 çok ksa film yaracak. Yarmaya Fransa’dan 11, spanya’dan 9, ngiltere’den 6, Kanada’dan 3, Avustralya ve Almanya’dan 2, Amerika, Çek Cumhuriyeti ve Hollanda’dan 1’er çok ksa film yaracak. Festival kapsamnda ayrca 90 ehirden toplanan seyirci oylaryla da ayrca bir ödül verilecek.

Festival, Antalya’da 9- 11 Haziran tarihlerinde Muratpaa Belediyesi Meltem Cep Sahne’de gerçekletirilecek. Festival gösterimleri herkese açk ve ücretsiz olacak.

ANTALYA, (DHA)

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın