Home / Güncel / Çolaklı Halk Plajı kaderine terkedildi

Çolaklı Halk Plajı kaderine terkedildi

Çolaklı Belediyesinin kapatılmasının ardından kaderine terk edilen Çolaklı Halk Plajında vatandaşların denize girdiği yerde açıktan denize dökülen atık sular etrafa koku ve mikrop saçıyor.

 

Çolaklı Belediyesi tarafından düzenlemesi yapılan ve Çolaklı Mahallesi sakinlerinin yanı sıra çevredeki yazlıkçıların ve yakın mahallelerin kullandığı Halk Plajı, Çolaklı Belediyesinin kapanmasıyla birlikte kaderine terk edildi.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan vatandaşlar, belde belediyelerinin kapatılmasının ardından plajın Manavgat Belediyesine geçtiğini belirterek “Manavgat Belediyesi plajın bakımını yapmak yerine plajın bir bölümünü arka tarafta bulunan bir otelin kullanımına ayırdı. Otel kendisine ayrılan bölümü çimlendirip halk plajından ayırdı. Halk Plajı içerisinde vatandaşların kullandığı tuvalet ve duşların bakımı yapılmazken duşların muslukları, tuvaletlerin kapıları söküldü. Son olarak ta bu sezonun başında bu kez Büyükşehir Belediyesi halk plajının bir başka bölümünü kafeterya olarak birilerine verdi. Kafeteryanın da yapılmasıyla halk plajının yarısı elden gitmiş oldu. Antalya’nın diğer ilçelerinde halkın denize gireceği halk plajları yapmakla övünen Büyükşehir Belediyesi Çolaklı’da mevcut halk plajını birilerinin hizmetine veriyor. Kısacası ne Manavgat ne de Büyükşehir Belediyesi, Çolaklı ve çevre mahallelerdeki insanların denize girmemesi için elinden gelen gayreti gösteriyor” diye konuştular.

 

Halk Plajının içerisinden geçerek denize dökülen atık sular etrafa koku ve mikrop saçmaya devam ediyor. Vatandaşların ve turistlerin denize girdiği bölgeden denize ulaşan atık sular insanlar için tehlike oluştururken yetkililerin duyarsızlığı vatandaşları üzüyor.

 

Otellerin önündeki sahillerin temiz olduğuna dikkat çeken vatandaşlar “Ne yazık ki halk plajının önünde pislikten geçilmiyor. Boyanmadığı için küflenen ve çürümeye başlayan güneşliklerde perde ve şezlong bulunmuyor. Amacın buradan halk denize girmesin bizde birilerine peşkeş çekelim olduğuna inanıyoruz. Yetkililerden biraz da bizleri düşünmelerini, açıktan akan pis sular, kaderine terk edilmiş tuvalet ve duşlar, güneşlik ve şezlonglar konusunda gerekeni yapmalarını istiyoruz” diye konuştular.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın