Home / Güncel / Çolaklı Halk Plajına haberimiz sonrası düzenleme

Çolaklı Halk Plajına haberimiz sonrası düzenleme

Çolaklı Mahallesi sahilinde kaderine terk edilen halk plajı, haberimizi dikkate alan Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yenileniyor.

 

Çolaklı Mahallesinde dönemin Çolaklı Belediyesi tarafından Çolaklı ve komşu mahallelerde yaşayan vatandaşların denize girmesi amacıyla halk plajı olarak düzenlenen bölge, belde belediyelerinin kapatılmasının ardından kaderine terk edilmişti.

 

 

Çolaklı’da yaşayan duyarlı vatandaşların bu duruma tepki göstermesi ve konunun Haberci 07, Manavgat Son Dakika Haber ve Side Tv aracılığıyla gündeme taşınmasının ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi Çolaklı Halk Plajında çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar büyük ölçüde tamamlanırken halk plajı eski görkemli günlerine geri dönmeye başladı.

 

 

Büyükşehir belediyesi ekipleri ilk etapta küflenen gölgelikleri değiştirerek üzerine kapatırken, vatandaşların en büyük ihtiyacı olan duş, soyunma kabini ve tuvaletleri yeniledi. Sahile vatandaşların güneşlenmeleri için yeni şezlonglar konulurken özellikle hafta sonları halk plajının gereğinden fazla kalabalık olacağı düşünülerek girişte güvenliğin yanında bulunan bölüme çok sayıda şezlong konuldu.

 

 

Çolaklı Halk Plajının yapılan düzenlemeyle eski görkemli günlerine döndüğünü, hafta sonunda Çolaklı ve çevre mahalle sakinleriyle yazlıkçıların halk plajına akın ettiğini belirten mahalle sakinlerinden Mustafa Cansız “Çolaklı Halk Plajının kötü halinin Side Tv ve Haberci 07’de gündeme getirilmesinin ardından Büyükşehir belediyesi olaya el attı ve kısa sürede düzenleme yapıldı. Şu an denize gelen vatandaşlarımızın hemen hemen tüm ihtiyaçları karşılanabiliyor. Şu an için tek eksik Halk Plajının kıyısından denize dökülen yağmur ve yer altı suları. Bu yer altı suları arıtmaya yakın bir bölgede eskiden kanal olarak kullanılan yerden buraya geliyor. Çolaklı Belediyesi bu suları arıtmaya bağlayarak sorunu çözmüştü. Antalya Büyükşehir belediyesinin de böyle bir çözüm bulacağına inanıyoruz. Sorunu gündeme taşıyarak çözümünü hızlandırmanızdan dolayı Side Tv, Haberci 07 ve Manavgat Son Dakika Haber’e teşekkür ediyoruz” dedi. 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın