Home / Güncel / Devlet arazisinde esrar yetiştirip satan sanıklara ceza yağdı

Devlet arazisinde esrar yetiştirip satan sanıklara ceza yağdı

 Aksu ilçesinde devlete ait sazlık arazide esrar yetiştirilip satılmasıyla ilgili davada, 7 sanığa 15 yıl ile 19 yıl 2 ay arasında hapis cezası verildi.

 

Jandarmanın geçen yıl ağustos ayında Aksu ilçesinde ve Burdur’un Bucak ilçesindeki adreslere düzenlediği operasyonda ele geçirilen 813 kilogram esrar maddesi ve 14 bin 690 kök hint keneviri ile ilgili Antalya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava sonuçlandı. 7’si tutuklu, 1’i firari 12 sanığın yargılandığı davada, yakalama kararı infaz edilemeyen Bayram Ç.’nin dosyasının tefrik edilmesine karar verildi.

 

Sanıklardan Ramazan B., Şahin B. ve Mehmet M. kamuya ait sazlık alanda esrar elde etmek için Hint Keneviri ektiği iddiasıyla 4 yıl 2 ay hapse mahkum edildi. 3 sanık ayrıca uyuşturucu ticareti yapmaktan da 15 yıl hapis ve 6 bin lira adli para cezasına çarptırıldı. Sanıklardan Tahir K., Soner Ö. ve Mustafa G. de uyuşturucu madde ticareti suçundan 15’er yıl hapis ve 6’şar bin lira adli para cezasına mahkum edildi. Mahkeme sanıklardan Mustafa M.’yi ise uyuşturucu madde bulundurma suçundan 1 yıl 8 ay hapse mahkum etti. Sanığa verilen cezanın hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi. Diğer sanıklar ise beraat etti.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın