Home / Güncel / Dilenciye para vermenin cezası 219 lira

Dilenciye para vermenin cezası 219 lira

Zabıta ekipleri, üzerlerinde kimlik bulunmayan dilencilere işlem yapamazken, dilenciler zabıta noktasından elini kolunu sallayarak ayrılıyor.

 

 

Dilenciye ceza uygulamakla dilenciliğin önüne geçilemeyeceğini belirten vatandaşlar, dilenciye para vermenin cezasının 219 lira olduğunu bunun uygulanması gerektiğini dile getirdiler.

 

 

Antalya Caddesi başta olmak üzere Manavgat’ın caddelerini ve çevreyolundaki trafik lambalarını istila eden dilenciler engellenemiyor. Üzerlerinden kimlik çıkmayan dilenciler hakkında zabıta tarafından yasal işlem yapılamaması nedeniyle dilenciler kimlik taşımamaya başladı.

 

 

Antalya Caddesinin müdavimleri arasında bulunan sakat ayağını göstererek duygu sömürüsü yapan, elinden cep telefonu eksik olmayan genç ile aylardır elindeki ödeyemediği için kesilen elektriğini açtırmak için başka insanlara ait elektrik faturası ya da bir başka vatandaşa doktorun yazdığı reçeteyi göstererek parasızlıktan ilaç alamadığını belirterek duygu sömürüsü yapan yaşlı kadın Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekiplerince zabıta noktasına götürüldü. Her iki dilencinin de üzerinde kimlik çıkmaması nedeniyle zabıta tarafından işlem yapılamayarak bırakıldılar.

 

 

Dilenciliğin önüne geçilebilmesinin vatandaşların bu işi meslek edinen dilencilere para vermemesinden geçeceğini belirten duyarlı vatandaşlar, “Sadece dilenen kişinin cezalandırılması bu işin çözümü değil, Çünkü yazılan cezalar ödenmemektedir. Ödense bile kısa sürede bu kişiler ödedikleri cezayı fazlasıyla kazanıyor. Dilenciye verilecek cezanın yanında dilenciye 1 lira da olsa veren kişiye kanunen 219 TL para cezası kesiliyor. Dilencilerin yoğun olduğu yerlerde sivil görevliler bulunmalı ve bu kişilere para veren vatandaşlara ve kırmızı ışıktaki araç sürücülerine 219 lira ceza kesilmelidir” şeklinde konuştular.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın