Home / Siyaset / Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Manavgat’a Müjde

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Manavgat’a Müjde

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Manavgat’a Doğalgaz, Fakülte, Kaymakamlık Konağı, Gençlik Merkezi, Yat-Çekek Yeri, Sosyal Bilimler Fakültesi  ve MOBESE müjdesi verdi.

 

AK Parti Manavgat İlçe Teşkilatı tarafından Evrenseki’de bulunan bir otelde düzenlenen istişare toplantısına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, AK Parti ilçe yönetimi, gençlik kolları, kadın kolları, Belediye Meclis üyeleri, eski ilçe başkanları, eski belediye başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları ve mahalle muhtarları katıldı.

 

Toplantının açılışında konuşan AK Parti İlçe Başkanı Hasan Öz ve AK Parti Antalya Milletvekili Bütçe Komisyonu Üyesi İbrahim Aydın, toplantıya katılanlardan 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği oylamasında evet oyu vermelerinin Türkiye’nin önünü açacağını dile getirdiler.

 

Konuşmasına yakın zamanda AK Parti hükümeti tarafından Manavgat’ta yapılan Naras Barajı başta olmak üzere hizmetlerden bahsederek başlayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu “Sevgili Manavgatlı hemşehrilerim. AK Parti iktidarı olarak İlçelerimize doğal gaz getirme kararı çıkarttık ilk etap da 5 tane ilçemize batı da Korkuteli ve Kumluca doğuda Manavgat, Alanya ve Gazipaşa şu anda kapsıyor. İnşallah Manavgatımıza doğal gaz getireceğiz.

Manavgatımıza Gençlik Merkezi sözümüz vardı bunu da geçekleştiriyor olmakla da ayrıca büyük bir mutluluk duyuyoruz.

 

İlçe jandarma binamız yani hizmet binası yetersizdi.  Şehrimizin güvenliğini sağlamakla sorumlu polislerimiz ve jandarmamız elbette birinci sınıf hizmet binalarında vatandaşımıza buraya gelen misafirlerimize hizmet etmelidir dedik ve ilçe jandarma karakol binasını da tamamladık. Şehrimizin güvenliği için mobese kurucağız dedik Mobese çalışmalarına başlamış bulunuyoruz.

 

Şimdi Manavgat’a yakışır güzel hükümet binası inşa etmek için  çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah çalışmaları ve projeyi tamamladıktan sonra inşaat sürecini de başlatacağız.

 

Manavgat Çekek yeri ile ilgili çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Özellikle sahil korumak bakımından sizlerden gelen talepleri dikkate alarak bizzat içeriye aldık. Çünkü Manavgatımızın özellikle Manavgat Çayının denizle buluştuğu yer sadece Türkiye’de değil dünyanın en güzel yerlerinden bir tanesidir. Buraları da korumalıyız.

 

Eğitime çok önem veriyoruz eğitimle ilgili liselerle ilgili istek sayısına baktığımız zaman çok sayıda değişik alanlarda lise açtık. Ama burada az önce muhtarlarımızdan yeni okul taleplerinin olduğunu öğrenmiş bulunuyorum.  Okul konusunda açığı kapatmak için arkadaşlarımızla beraber çalışıyoruz. Ancak eğitim-öğretim konusunda Manavgat için çok büyük hayallerimiz var. Bu hayallerimizin başında da üniversite Manavgat’ta bir devlet üniversitesinin kurulması geliyor.  Kısa bir süre önce MATSO’nun yaptığı turizm fakültesinin açılışını hep birlikte yaptık ve turizm fakültemiz eğitime başladı. Biraz önce dekan hanımla, kaymakamımız, il başkanımız, ilçe başkanımız ,çok değerli milletvekili kardeşim İbrahim Aydın ve MATSO ile bir toplantı yaptık ve turizm fakültesine yeni bölümler açıyoruz inşallah.  Manavgat’ta 2. Fakülte olarak Sosyal Bilimler Fakültesinin açılması için yazışmalar devam etmektedir.

Üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz ve tüm bu çalışmaları bakanlarımız cumhurbaşkanımız ve başbakanımız talimatıyla ve tüm arkadaşlarımızla beraber yapıyoruz” dedi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Hasan Öz; "Hastanenin temeli Haziran'da atılacak"

CUMHUR İttifakı Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz’ün Gündoğdu mahallesinde vatandaşlarla toplantıda bir araya geldi. …

Bir cevap yazın