Home / Güncel / Evrenseki’de esnaf yolu trafiğe kapattı

Evrenseki’de esnaf yolu trafiğe kapattı

Manavgat’ta, ünlü markaların avukatları tarafından taklit ürün sattıkları gerekçesiyle işlem yapılmak istenen esnaflar, Evrenseki Turizm yolunu trafiğe kapattı.

 

Ünlü markaların taklitlerinin satıldığı gerekçesiyle markaların avukatları tarafından işlem yapılmak istenen esnaflar bu duruma tepki göstererek Evrenseki Mahallesi sahil yolunu trafiğe kapattı. Turizmin kötü gittiğini, esnafların kullandığı krediyi yine kredi çekmek suretiyle ödemeye çalıştığını belirten esnaflar “Esnaf ayakta güçlükle dururken birde bu olay karşımıza çıktı. Dünyanın her yerinde bu olaylar yaşanıyor. Çin her türlü markanın taklidini yaparak dünyada 1 numara olma yolunda ilerliyor. Türkiye’de de bir çok il ve ilçede bu ürünler yapılmakta. Eğer bu işte kararlılarsa gidip bu ürünleri yapanları engellesinler. Bunların amacı küçük esnafı zor durumda bırakarak anlaşma adı altında para almak. Bugüne kadar bir çok arkadaşımız bu kişilerle yaptığı anlaşmalar nedeniyle batıp gitti. Milletvekillerimizin bu konuyu meclise taşımalarını ve evine ekmek bile götüremez duruma gelen turizm esnafının rahat bırakılmasını istiyoruz” diye konuştular.

 

Esnaflarla marka avukatı arasında yaşanan tartışmanın ardından avukat jandarma tarafından Çolaklı Karakoluna götürüldü. Jandarmanın ve Esnaf Odası Başkanı Hasan Çelik’in uyarılarına rağmen yolu kesen esnaflar ise Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in olay yerine gelmesi ve sorunun çözümü için avukatla görüşeceğini söylemesinin ardından eyleme son verdi ve yolu trafiğe açtılar.

 

Diğer taraftan yapılan eylem sırasında bazı esnafların kendi arasında tartıştıkları gözlendi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın