Home / Güncel / Festival Çarşısı esnafına prim desteği

Festival Çarşısı esnafına prim desteği

ANTALYA Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Nejat Deniz, Festival Çarşısı’nda çıkan yangında iş yerleri zarar gören esnafın prim borçları başvurmaları halinde erteleneceğini açıkladı.

SGK İl Müdürü Nejat Deniz yaptığı açıklamada, Meydan Kavağı Mahallesi Aspendos Bulvarı’nda hizmet veren Festival Çarşısı’nda 30 Temmuz’da çıkan yangında birçok işyerinin zarar görerek kullanılamaz hale geldiğini hatırlattı. Çarşı esnafına geçmiş olsun temennisinde bulunan Nejat Deniz, “Sosyal Güvenlik Kurumu olarak, vatandaşlarımızın karşılaştığı risk ve zararlar karşısında, zor günlerinde yanlarında olabilmek, sıkıntılarını bir nebze olsun hafifletebilmek ve ödemelerinde kolaylık sağlamak, sosyal devlet ilkesinin bir neticesi olarak en büyük vazifelerimizden biridir” dedi.

Genel hayatı etkileyen afet durumlarında afetten etkilenen işverenler ile 4 (b) kapsamındaki sigortalılara yardımcı olmak üzere, işverenlerin ve 4 (b) kapsamındaki sigortalıların prim borçlarının ertelenebilmesi, prim belgelerinin verilme süresini kanundaki sürelere bağlı olmaksızın kurumca belirlenebilmesi hususun düzenlenme yapıldığına değinen Deniz, “İşyerleri zarar gören işveren ve sigortalıların 3 aylık prim borçları olayın meydana geldiği tarihten itibaren 1 yıla kadar kurumca ertelenebilmekte. Yangından zarar gören esnafın prim borçları başvurmaları halinde ertelenecektir” dedi.

 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın