Home / Güncel / FETÖ'den gözaltındaki Türk asıllı Alman adliyede

FETÖ'den gözaltındaki Türk asıllı Alman adliyede

 

ALMANYA’dan tatile geldikleri Antalya’da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında eşi S.A. ile gözaltına alınan Türk asıllı Alman vatandaşı K.A., Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. S.A., daha önce savcılık ifadesinden sonra serbest bırakılmıştı.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Alman vatandaşı K.A. ile S.A. çifti, 31 Ağustos günü Antalya Havalimanı’nda gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen K.A. ve S.A., sorguları için İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Türk asıllı oldukları açıklanan K.A. ve S.A.’nin FETÖ/PDY ile bağlantısı olduğu iddiasıyla gözaltına alındıkları kaydedildi. Çiftten S.A., 3 Eylül’de Antalya Adliyesi’ne sevk edildi. S.A., savcıya ifade verdikten sonra serbest bırakıldı. 

Şüphelilerden K.A. ise İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi. 

 

SERBEST BIRAKILDI

Almanya’dan tatile geldikleri Antalya’da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında eşi S.A. ile gözaltına alınan Türk asıllı Alman vatandaşı K.A., Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiği adliyede, yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı. 

K.A.’nın eşi S.A. da daha önce serbest kalmıştı.

 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın