Home / Güncel / Göynük Kanyonu'na sonbahar ilgisi

Göynük Kanyonu'na sonbahar ilgisi

Kemer ilçe sınırlarında bulunan ve dünyanın en iyi 10 trekking parkurundan biri olarak kabul edilen Likya Yolu’nun önemli bölümünün geçtiği Göynük Kanyonu, sonbaharda doğa yürüyüşçülerinin ilgi odağı oldu.



 

Göynük tatil merkezine 4 kilometre uzaklıktaki Göynük Kanyonu, sonbaharda doğa yürüyüşçülerinin ve bölgede tatil yapan yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Sonbaharın tüm renklerinin doğaya yansıdığı Göynük Kanyonu 4.5 kilometre uzunluğundaki parkuruyla da doğa fotoğrafçılarının değişmez adresi.



 

Dünyanın en iyi 10 trekking parkurlarından biri olarak kabul edilen Likya Yolu’nun 24’üncü etabı olan 16 kilometrelik Göynük-Hisarçandır güzergahının başlangıcında bulunan Göynük Kanyonu, turkuaz renkli doğal havuzları, şelaleri ve onlarca bitki örtüsüyle görenleri büyülüyor. 2009 yılında profesyonel olarak turizme açılan kanyonda, bireysel yürüyüşler yapılabildiği gibi rehber eşliğinde trekking yapmak da mümkün.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …