Home / Güncel / Güreşçiler Kırkpınar'a hazırlanıyor

Güreşçiler Kırkpınar'a hazırlanıyor

KORKUTELİ Belediyesi Spor Kulübü Güreş Takımı sporcuları Kırkpınar güreşleri için antrenmanlarını sürdürdü. 

Korkuteli Belediyesi Spor Kulübü Güreş Takımı, gelecek hafta yapılacak olan 656’ncı Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi 100’üncü Yıl Atatürk Stadyumu’nda Antrenör Mustafa Arıkan yönetiminde yağlı antrenman gerçekleştirdi. 

Antrenör Mustafa Arıkan, Kırkpınar’ın kendileri için önemli olduğunu belirterek, “Bu yıl inşallah tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne ilçeden 45 pehlivanla katılacağız. Tarihi Kırkpınar’a en iyi şekilde hazır olmak istiyoruz. Kırkpınar her kulüpte olduğu gibi bizim için çok önemli. İdmanlarımızı salon çalışmalarımızın ardından her gün stadyumda sürdürüyoruz. Bu yıl Kırkpınar’da mutlaka madalya kazanacağız. Hazırlıklarımızı da buna göre sürdürüyoruz” dedi. 

Korkuteli Belediye Spor Kulübü Başkanı Mehmet Emin Kolan da “Yağlı güreşlerimiz ülkemizin köklü bir simgesidir. Tarihi 656’ncı Kırkpınar güreşlerine hazırlanan Korkuteli Belediyesi Güreş Kulübümüz bölgemizi ve ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum. Bu yıl tarihi Kırkpınar’dan madalyalar ile döneceğiz” diye konuştu.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın