Home / Güncel / Halde huzur operasyonu

Halde huzur operasyonu

ANTALYA İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Büyükşehir Belediyesi Sebze ve Meyve Hali Kompleksi ile Patates Hal’inde güvenlik amacıyla huzur uygulaması yapıldı. 

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından güvenlik tedbirleri ve terör örgütleriyle etkin mücadele kapsamında dün 05.00- 07.00 saatleri arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi Sebze ve Meyve Hali Kompleksi ile patates halinde uygulama yaptı. Uygulama, aranan şahısların yakalanması, terör örgütü üyelerinin barınmasının önlenmesi, işbirlikçi/milis ve yandaşlarının yakalanması, kamyon-tır-büyük tonajlı araçların narkotik, bomba, terör yönünden aranması, incelenmesi ve kontrolünün sağlanması, zula tabir edilen yerler aracılığıyla yasadışı malzemelerin kente girişinin önlenmesi amacıyla yapıldı. 

Terörle Mücadele, Özel Harekat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Bomba İmha ve İnceleme, Asayiş, Narkotik Suçlarla Mücadele, Güvenlik, Çevik Kuvvet, Trafik Denetleme Şube müdürlüklerine bağlı ekiplerin katıldığı uygulamada, bomba ve narkotik dedektör köpekleri de kullanıldı. Hal giriş- çıkışları ile patates hali içerisinde şüpheli şahıslar ve araçlar kontrol edildi. Uygulamada 274 kişinin GBT sorgusu yapılırken, 137 araç incelendi. Suç unsuruna rastlanılmayan uygulamada, 13 sürücü hakkında eksikleri nedeniyle trafik yönünden işlem yapıldı.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın