Home / Güncel / Hastane Caddesinde Yaya Geçidi tepkisi

Hastane Caddesinde Yaya Geçidi tepkisi

Hastane Caddesinde gerçekleştirilen altyapı, asfalt ve peyzaj çalışmalarında yaya geçidi konulmamasına vatandaşlar tepki gösteriyor.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Hastane Caddesinde gerçekleştirilen altyapı, asfalt, kaldırım, refüj ve peyzaj çalışmaları büyük ölçüde tamamlanırken, Güneylioğlu Caddesiyle Devlet Hastanesi kavşağı arasında yaya geçidi konulmaması kaza tehlikelerine ve vatandaşların tepkisine yol açıyor. 

 

Söz konusu bölgede çok sayıda işyerinin yanı sıra bir çok eczane ve vatandaşların ekmek ihtiyacını karşıladığı fırının bulunduğuna dikkat çeken vatandaşlar “Yapılan çalışma ile bir çok sorun ortadan kalkarken, sadece Güneylioğlu caddesi girişi ve hastane kavşağı dışında yaya geçidi bulunmaması, 2-3 tane yaya geçidinin konulması gereken uzun bir mesafeye yaya geçidinin konulmaması, beraberinde kaza tehlikesini getiriyor. Yayalar ve esnaflar kendi sorununu kendi çözme yoluna giderek refüjün bazı bölgelerinde kalaslar koymak suretiyle kendi yaya geçitlerini oluşturmaya başlamış durumda. Buradan geçen vatandaşları araç sürücüleri de fark etmediği için sık sık kazalar meydana gelmektedir. Yetkilileri burada meydana gelebilecek kazalarda birileri hayatını kaybetmeden yaya geçitlerini yapmaya davet ediyoruz” diye konuştular. 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın