Home / Güncel / Hayvanseverden yasa tasarısı tepkisi

Hayvanseverden yasa tasarısı tepkisi

ANTALYA’da hayvanseverler, Hayvanları Koruma Kanunu’nda yapılacak değişikliğin hayvanseverlere zarar vereceğini belirten basın açıklaması yaptı. 

Türkiye’de aynı anda 81 ilde, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından hazırlanan Hayvanları Koruma Kanunu’nda yapılacak değişiklikleri içeren yasa tasarısına tepki gösterildi. Antalya’da da bir grup hayvansever, aşırı sıcak havaya rağmen Yavuz Özcan Parkı’nda bir araya geldi. Basın açıklamasına hayvanlarıyla katılan vatandaşlar, açıklama sırasında hayvanlarına sürekli su verdi. 

Grup adına açıklamayı okuyan Tuğba Acar, yasa tasarısının sokak hayvanları için sürgün ve ölüm içerdiğini iddia etti. Yasa tasarısının yeniden düzenlenmesi çağrısında bulunan Acar, “Talebimiz bu tasarının hayvanseverlerin katılımıyla hazırlanması. Tasarı çözüm odaklı olarak ve sokağın gerçeklerine, eko dengeye, vicdani ve insani koşullara uygun yeniden hazırlanmalı” dedi. 

Sahipsiz sokak hayvanı olmadığını belirten Acar, “O hayvanların sahibi devlettir. Hayvan hak sahibi olan bir varlıktır. Hiçbir hayvan kaderine terk edilemez. Yaşam hakkı tüm hakların üzerinde korunması gereken en kutsal haktır” dedi. 

Grup açıklamanın ardından alkışlarla dağıldı.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın