Home / Güncel / Hurma Mahallesi'nde yeşil bant çalışması

Hurma Mahallesi'nde yeşil bant çalışması

 KONYAALTI Belediyesi, Hurma ve Sarısu mahallelerini bir birine bağlayan Hurma Caddesi’nde yol boyu 14 bin 500 metrekare alanda başlattığı yeşil bant çalışmasında sona geldi.

Konyaaltı Belediyesi sahip olduğu 1 milyon 908 bin metrekare aktif ve pasif yeşil alanı yaptığı parklarla arttırıyor. Bu kapsamda Hurma Mahallesi ile Sarısu Mahallesi’ni bir birine bağlayan Hurma Caddesi’nde yol boyu devam eden 770 metre uzunluğunda ve yaklaşık 20 metre genişliğindeki alanda başlatılan yeşil bant çalışmasında sona gelindi. 14 bin 500 metrekare alanda ilk olarak toprak dolgu uygulaması yapan Konyaaltı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 20 kişilik bir ekiple bu alana çim tohumu ekti. 

Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Hurma Caddesi’nde çok geniş bir alan üzerinde yeşil bant çalışması başlattıklarını söyledi. Muhittin Böcek ilk olarak alanda toprak serimi yaptıklarını ve hemen ardından sulama sistemi çalışmasına başladıklarını bildirdi. Çim tohumu ektikleri alanda çalışmaları tamamladıklarını dile getiren Başkan Böcek, 14 bin 500 metrekare alanı yeşil bant yaparak bölgeye değer kattıklarını kaydetti.

 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …