Home / Güncel / Kayalıklarda intihar girişimi

Kayalıklarda intihar girişimi

 ANTALYA’da 618 rakımlı Tünektepe’nin, yaklaşık 300 metre yüksekliğindeki bir noktasına çıkarak intihar girişiminde bulunan 22 yaşındaki Alim Akçakoca’yı polis ikna etti.

Olay, bugün saat 14.00 sıralarında Konyaaltı ilçesindeki Tünektepe mevkiinde meydana geldi. Sarısu mesire alanına gidenler, 618 rakımlı Tünektepe’nin, yaklaşık 300 metrelik yüksekliğinde bir kişinin kayalık üzerinde durduğunu fark etti. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, dürbünle baktıklarında, genç bir kişinin kayalık üzerinde telefonla konuştuğunu gördü. Olay yerine tedbir amaçlı olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait itfaiye kurtarma ekibi ile sağlık ekipleri sevk edildi. Kısa süre sonra olay yerine Özel Harekat polisleri de geldi.

Kayalık üzerinde zaman zaman ayakta hareketsiz duran, zaman zaman da cep telefonuyla birileriyle görüşen gencin, bir ara oturarak ayaklarını kayalıktan aşağıya sarkıttığı görüldü. Ellerini havaya açarak dua eden, bazen de ezan okur gibi ellerini kulaklarına götüren kişinin yanına giden bir komiser, yaklaşık 1.5 saatlik beklemenin ardından genci ikna ederek aşağıya indirdi.

İsminin Alim Akçakoca olduğu öğrenilen kişinin psikolojik sorunları bulunduğu öğrenildi. İtfaiye yardımı ile ambulansa alınan Akçakoça, tedavisi yapılmak üzere Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın