Home / Güncel / Kaymakam Yiğit göreve başladı

Kaymakam Yiğit göreve başladı

 Manavgat İlçesi Kaymakamlığı’na atanan Mustafa Yiğit, görevine başladı. 

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kararnameyle bakanlık müşavirliğinden Manavgat Kaymakamlığı’na atanan Mustafa Yiğit, ilçeye gelerek görevine başladı. Kaymakam Yiğit’in gelişi dolayısıyla karşılama töreni düzenlendi. Törene Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Çolaklı Eğitim ve Dinlenme Tesisleri Komutanı Jandarma Albay Enver Sungur, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Dalak, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, daire amirleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. 

Manavgat’ta görev yapacak olmaktan memnun olduğunu anlatan Kaymakam Mustafa Yiğit, ilçenin Türkiye’nin gözbebeği ilçelerden bir tanesi olduğunu belirtti. İlçeyi en kısa sürede tanımaya çalışacağını aktaran Kaymakam Yiğit, çözüm odaklı bir görev anlayışı içinde olacağını vurguladı. 

1967 yılında Niğde’de doğan Mustafa Yiğit, ilk ve orta öğrenimini aynı ilde tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Kastamonu Tosya Kaymakamlığı, Kastamonu Özel İdare Genel Sekreterliği ve Ankara Akyurt Kaymakamlık görevlerinde bulunan Kaymakam Yiğit, en son görev yaptığı İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği’nden Manavgat Kaymakamlığı’na atandı. Evli ve 3 çocuğu olan Mustafa Yiğit, Gazi Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi alanında doktora yaptı.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın