Home / Güncel / Kilit tanık için İnterpol'e başvuru

Kilit tanık için İnterpol'e başvuru

ANTALYA’da, Kırgız Malika Nootieva’nın öldüresiye dövülerek araçtan atılmasına ilişkin davaya bakan mahkeme, yurt dışına çıktığı belirlenen olayın tek tanığı Damira Asylkyzy’nın adresinin bulunması için İnterpol’e başvurdu. 

Antalya- Korkuteli karayolunda geçen 21 Aralık gecesi kan içinde bulunan Kırgızistanlı 23 yaşındaki Malika Nootieva’yı para karşılığı erkeklere pazarladığı iddia edilen Sefa Ç. ile Korkuteli yolunda dövüp yola attığı ileri sürülen Mustafa Y. gözaltına alındı. Şüpheliler, sorgularının ardından tutuklandı. Sefa Ç. hakkında fuhşa aracılık yapmak suçundan Antalya 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde, Mustafa Y. hakkında ise ‘nitelikli yağma’ suçundan 15 yıla kadar, ‘öldürmeye teşebbüs’ suçundan ‘ömür boyu hapis’ cezası istemiyle Antalya 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde iki ayrı dava açıldı. 

Malika Nootieva’nın avukatı Enis Ziyalı, Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nin, yurt dışına çıkış yapan davanın kilit tanığı Damira Asylkyzy için Interpol Daire Başkanlığı’na, açık adresinin tespit edilmesi için başvurduğunu belirtti. Avukat Ziyalı, tanığın ifadesinin davanın sonuçlanması ve sanığın ceza alması için şart olduğunu söyledi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …