Home / Güncel / Kınalı kuzulara özel uğurlama

Kınalı kuzulara özel uğurlama

 Kaş İlçesi’ne bağlı Ova Mahallesi’nde asker adayları için uğurlama töreni düzenlendi. 

Kaş’a bağlı Ova Mahallesi’nde 1997/3 tertip asker olarak askere gidecek 17 genç için uğurlama töreni yapıldı. Ova Mahallesi Düğün Salonu’nda işadamı Ümit Sekmen tarafından bu yıl 10’uncu kez düzenlenen geceye belediye meclisi üyeleri, askere gidecek gençlerin aileleri ve yakınlarıyla vatandaş katıldı. Gençler ön sırada üzerinde Türk bayrağı olan masalara oturtuldu, omuzlarına Türk bayrağı bağlandı. Gece boyunca gençler, aileleri ve arkadaşları ile eğlendi. Gecenin sonunda dua edilerek gençler askere uğurlandı. 

İşadamı Ümit Sekmen, “Bu yıl 10’uncu kez asker uğurlama töreni düzenledik. Gençlerimize iki kez kına yakarız. Biz sünnetinde, bir de askere giderken. Bugün de askere gidecek kınalı kuzularımıza kına yaktık. Vatan görevine, bayrağımızı, birliğimizi, dirliğimizi, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumaya gönderiyoruz. Hep birlikte onlara güle güle diyoruz. Sağlık içinde gidin, sağlık içinde gelin” dedi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın