Home / Güncel / Kız çocukları tekvando öğreniyor

Kız çocukları tekvando öğreniyor

KONYAALTI Belediyesi Yaz Okulu’nun tekvando kursu büyük ilgi görüyor. Yaşları 7-14 arası 80 öğrenci tekvando ile ilgili temel savunma tekniklerini öğreniyor. 

Konyaaltı Belediyesi yaz dönemi kurslarına savunma sporu da ekledi. Konyaaltı Belediyesi Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM) çatısı altında açılan tekvando kursuna özellikle kız öğrenciler büyük ilgi gösteriyor. Konyaaltı Belediyesi Atatürk Stadyumu’nun kapalı salonunda eğitim gören öğrenciler, temel savunma tekniklerini öğreniyor. 

Sokaktan gelebilecek tehlikelere karşı hazırlıklı olmak isteyen gençlerin savunma sporlarına ilgi duyduğunu dile getiren 2. kademe tekvando antrenörü Sevgi Okutan, tekvando kursuna da bu anlamda büyük ilgi olduğunu söyledi. Yaşları 7-14 arası 80 kursiyeri olduğunu, büyük bölümünü ise kız öğrencilerin oluşturduğunu dile getiren Sevgi Okutan, tekvando eğitimi alan bu kursiyerlerin kurs sonunda hem bedensel hem de ruhsal açıdan daha güçlü olacaklarını belirtti.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın