Home / Güncel / Konyaaltı'nda 'Ramazan' denetimleri

Konyaaltı'nda 'Ramazan' denetimleri

KONYAALTI Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe genelinde faaliyet gösteren ekmek fırınlarındaki kontrol ve denetimlerini Ramazan ay dolayısıyla sıklaştırdı. 

Konyaaltı Belediyesi, özellikle Ramazan ayında daha sık alışveriş yapılan işyerlerine yönelik denetimlerini artırdı. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ekmek ve unlu mamulleri satışı yapan işyerlerinde İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsat kontrolleri, ekmek ve pidelerin etiket ve gramaj kontrolleri, un depolama ve ekmek imalat yerlerinde çalışan personelin kılık kıyafetinin uygunluğu gibi kontrolleri gerçekleştiriyor. 

Denetimlerde görülen eksikliklerin giderilmesi açısından işyeri sahiplerine süre verilirken, süre sonunda eksikliklerin giderilmemesi durumunda Zabıta Yönetmeliği ve Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince cezai işlem uygulanıyor. 

Ramazan ayının ilçede sorunsuz bir şekilde geçmesi açısından denetimlerin devam edeceğini ifade eden Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Ramazan ayının bölge halkı için sorunsuz geçirilmesi için gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi. 

Muhittin Böcek, “Ramazan ayında rutin olarak sürdürdüğümüz denetimlerimizi sıklaştırdık. Bilinçli tüketiciler olarak bu konuda vatandaşlarımızın da desteklerini bekliyoruz. Hemşehrilerimiz ekmek, pide ve diğer unlu mamulleri imalathanelerine yönelik şikayetlerini bizlere ulaştırabilirler. Özellikle gıda maddeleri konusunda vatandaşların endişelerinin ortadan kalkması amacıyla denetimlerimiz aralıksız olarak devam edecek” diye konuştu.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın