Home / Güncel / Köpeğin idrar torbasındaki 11 taş ameliyatla alındı

Köpeğin idrar torbasındaki 11 taş ameliyatla alındı

Kumluca İlçesi’nde rahatsızlanıp veterinere götürülen köpeğin idrar torbasında irili ufaklı 11 taş olduğu belirlendi. Taşlar yapılan operasyonla çıkarılırken, hayvan da sağlığına kavuştu.

Kumluca’da sokaktan alıp sahiplendiği ‘Jolie’ adlı köpeği rahatsızlanan Aslıhan Düzgit, veterinere gitti. Veteriner hekim Mert Baylan tarafından yapılan muayenesinde hayvanın idrar torbasında taş olduğu tespit edildi. Taşlar nedeniyle idrarını yapamayan hayvanın ameliyat edilmesine karar verildi. Yaklaşık 1 saat süren operasyonun ardından Jolie’nin idrar torbasından irili ufaklı 11 taş çıkarıldı. İki gün gözetim altında tutulan hayvan taburcu edildi.

Hayvanın sağlığının iyi olduğunu anlatan veteriner hekim Mert Baylan, bu durumla ilk kez karşılaştığını anlatırken, Jolie’nin aralıklarla kontrolünün yapılacağını kaydetti.

Jolie’nin sahibi Aslıhan Düzgit de yaklaşık 10 gündür rahatsızlığı süren ve idrarından kan gelen hayvanın idrar torbasında taş olduğunu öğrenince çok şaşırdığını söyledi.

 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın