Home / Güncel / Lise öğrencisi denizde boğuldu

Lise öğrencisi denizde boğuldu

 Kaş İlçesi’nde arkadaşlarıyla denize giren lise öğrencisi 17 yaşındaki Yakup Kocasarı, boğuldu. 

Kaş’a bağlı Uğrar Mahallesi’nde oturan Yakup Kocasarı, üç arkadaşıyla birlikte denize girip yüzmek için dün Kaş Belediyesi tarafından işletilen İnceboğaz Plajı’na geldi. Yüzme bilmediği iddia edilen Yakup Kocasarı, deniz gözlüğü ve şnorkelle kıyıda denize girdi. Saat 15.00 sıralarında arkadaşları kıyıya çıkarken Kocasarı bir süre daha denizde kalacağını söyledi. 

Yaklaşık 1 saat sonra deniz gözlüğüyle su altına bakan bir kişi, Yakup Kocasarı’nın suda hareketsiz durduğunu fark edince yardım istedi. Sahildeki cankurtaran Kocasarı’yı sudan çıkardı. Olay yerinde kalp masajı yapılan Kocasarı, 112 ekibi tarafından Kaş Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Yakup Kocasarı burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Otopsinin ardından Kocasarı’nın cenazesi ailesine teslim edildi. 

Kaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi Yakup Kocasarı’nın Uğrar Mahallesi’nde toprağa verileceği belirtildi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın