Home / Güncel / Manavgat Belediyesi Meclisinden Ilıca'da Cezaevi yapımına ret

Manavgat Belediyesi Meclisinden Ilıca'da Cezaevi yapımına ret

MANAVGAT Belediyesi’nin ağustos ayı meclis toplantısında Ilıca Mahallesi’ne cezaevi yapımı gündeme geldi. Adalet Bakanlığı’ndan meclisin görüşünün sorulduğu gündem maddesi reddedilirken, Ak Partili 3 üye grup kararına rağmen maddeye ret oyu verdi. 

Manavgat Belediyesi’nin ağustos ayı olağan meclis toplantısı Side Ek Hizmet Binası’ndaki meclis salonunda yapıldı. Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in yönettiği oturumda gündemdeki 12 madde ayrı ayrı görüşülerek oybirliğiyle kabul edildi. Toplantıda ek gündem olarak Adalet Bakanlığı Teknik İşler Daire Başkanlığı’nın Ilıca Mahallesi’ne yapılması planlanan cezaevi için belediye meclisinden görüş talebi görüşüldü. Başkan Şükrü Sözen, Adalet Bakanlığı Teknik İler Daire Başkanlığı’ndan gelen 14 Temmuz 2017 tarihli yazıda, Ilıca Mahallesi 259, 267, 269 ve 636 parsellerde cezaevi yapımının bakanlığın yatırım planında olduğu ve bu konuda imar planlarına uygun olarak meclisten görüş istediğini hatırlattı. Ilıca Mahallesi’nin turizm bölgesi olduğu ve cezaevlerinin olduğu yerlerde illegal oluşumların devreye girdiğini söyleyen Başkan Sözen, cezaevinin bölgede suç oranlarını yükselteceğini dile getirdi ve meclis üyelerinin bu durumu göz önünde bulundurarak oy kullanmalarını istedi. 

MUHTAR: EVET OYUNU VERENİ SOKMAYACAĞIM 

Belediye meclisi toplantısını takip eden Ilıca Mahalle Muhtarı Selahattin Uçar, söz alarak, mahallelerine cezaevi yapılmasını istemediklerini söyledi. Uçar, “Ilıca’ya cezaevi yapılmasına olumlu oy kullanan belediye meclis üyelerini, Ilıca sınırlarından içeri sokmayacağım” dedi. 

CEZAEVİ MADDESİNE RET 

Yapılan oylamada CHP ve MHP grupları ret oyu verirken, kabul oyu verilmesi yönünde grup kararı olmasına rağmen Ak Partili Fazıl Öz ve Ahmet Alp ile partiden 6 ay geçici uzaklaştırma alan Cemil Yiğit de ret oyu kullandı. Diğer Ak Partili üyelerin kabul oyu vermesine rağmen gündem maddesi oy çokluğuyla reddedildi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın