Home / Güncel / Manavgat Devlet Hastanesinde Vantilatörlü serinlik

Manavgat Devlet Hastanesinde Vantilatörlü serinlik

Manavgat Devlet Hastanesi’nde klima merkezi sistem çalışmaması nedeniyle hasta, hasta yakını ve çalışanlar, bunaltıcı sıcakta vantilatör ile serinlemeye çalışıyor.

 

Manavgat Devlet Hastanesi 100 yataklı ek binada merkezi sistem soğutmaların çalışmaması, hasta, hasta yakınları ve çalışanları zor durumda bırakıyor. Manavgat’ta mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcak hava nedeniyle yaşanan sıkıntı had safhaya ulaşırken gerek hastalar gerekse hastane çalışanları çözümü yanlarında vantilatör getirmekte buluyor.

 

 

Soğutmaların çalışmadığı hastane odalarında ve hemşire odalarında hasta ve görevliler vantilatör ile serinlemeye çalışırken ilginç görüntüler ortaya çıkıyor. Hastaneye yatış yapan hasta yakınlarının yaptığı ilk işin vantilatör almak olduğu bildirildi.

 

 

Diğer taraftan, Manavgat Devlet Hastanesi yönetimi de sorunun çözümü için çaba harcamaya devam ediyor. Sıkıntının 2011 yılında inşaatına başlanan ve 2015 yılının sonunda hizmete açılan 100 yataklı ek binada olduğunu belirten yetkililer, “Müteahhit hatasından kaynaklanan bir olay. Merkezi sistem eksik malzemeden dolayı yeterince çalışmıyor ve soğutma yapmıyor. Hava sıcaklıklarının had safhaya ulaşmasıyla birlikte sıkıntı da had safhaya ulaştı. Müteahhit firmanın hatasını telafi etmesi hususunda gerekli mercilere durumu aktardık. Sorunun kısa vadede çözümü için de hastane yönetimi olarak ilk aşamada elimizdeki salon tipi klimayı yatan hasta koridorlarından birisine yerleştirdik. 6 adet büyük salon tipi klima Perşembe günü gelecek ve monte edilmeye başlayacak. Böylelikle sorunu azamiye indirmeye çalışacağız. Ama asıl önemli sorun TOKİ’nin inşaatı yaptırdığı müteahhit firmadan ve devlet adına yapılan işi denetleyerek teslim alan yüklenici firmadan kaynaklanmaktadır. Acilen merkezi sistemin yenilenmesi tek çare olarak görülmektedir. Bakanlığımızın kısa sürede bu işi çözüme kavuşturacağına inanıyoruz. Hasta ve hasta yakınlarımız gibi bizler ve diğer hastane personelimiz de aynı sıkıntıyı yaşamaktadır” diye konuştular.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın