Home / Güncel / Manavgat İlçe Jandarma' dan Uyuşturucu İmalathanesine operasyon

Manavgat İlçe Jandarma' dan Uyuşturucu İmalathanesine operasyon

Manavgat Jandarma’dan skunk imal edilen uyuşturucu imalathanesine operasyon yapıldı.

 

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Manavgat’ın Side Mahallesinde S.Ö isimli şahsın uzun süredir yerli ve yabancı turistlere Uyuşturucu sattığı ihbarı aldı. İhbar üzerine belirlenen adrese savcılıktan alınan arama kararı ile operasyon düzenlendi. Evde yapılan aramada kenevirin laboratuvar ortamında hibritlenmesi sonucu geliştirilen ve piyasa değeri 100.000 (yüz bin) TL olan toplam (3) kg Skunk, Uyuşturucu maddeleri satışında kullanılan (3) adet hassas terazi, Uyuşturucu imal edebilmek için sera şeklinde kurulmuş, çadırın içine ve dışına yerleştirilmiş elektronik aksamlar, ampuller, havalandırma ve aydınlatma cihazları, ısı ölçer termostatlar, Uyuşturucu bitkileri ve tohumları, sera için kullanılmaya hazır toprak ve saksılar, (150) adet MKE yapımı 9 mm tabanca fişeği ve şahsın üst aramasında  Uyuşturucu satışından kazanıldığı iddia edilen (2400) Euro, (160) Dolar, (1100) İsviçre Frangı ve (425) TL nakit para ele geçirildi. Şüpheli S.Ö ile yabancı uyruklu eşi M.P.Ö gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.

Manavgat Jandarmasınca yakalanan 3 kg skunk maddesinin, bir seferde en yüksek oranda ele geçirilen skunk  olduğu öğrenildi.

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından kısa bir süre önce aynı şekilde Ilıca (Kumköy) ve Antalya(Lara) Bölgesinde de aynı şekilde Uyuşturucu İmalathanesi yakalanmıştı.

Manavgat Jandarma’nın bu Uyuşturucu İmalathanelerine yapmış olduğu baskınlar ile genç nesillerimizi ve insanlığı zehirleyen Uyuşturucu Tacirlerine göz açtırmadığı ve açtırmayacağı ortadadır.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın