Home / Güncel / Manavgat Irmağı'nda boğuldu

Manavgat Irmağı'nda boğuldu

Kuzeniyle birlikte Manavgat’a tatile gelen Mehmet Rafet Erdem (1982) bot turunda girdiği Manavgat ırmağında boğularak yaşamını yitirdi.

 

 

Kuzeni Erhan Erdem ile birlikte İstanbul’dan Manavgat’a tatile gelen Mehmet Rafet Erdem (1982-İstanbul) Manavgat ırmağında çıktığı bot turunda yaşamını yitirdi. Olay, Manavgat ırmağı ile Akdeniz’in birleştiği Boğa olarak bilinen bölgede yaşandı. Bot turunda yüzme ve yemek molası verildiği sırada 2 kuzen tura çıktıkları tekneden Manavgat ırmağına atlayarak yüzmek istedi. Edinilen bilgiye göre, Mehmet Rafet Erdem ve Erhan Erdem teknenin yanında yüzerken yanlarından geçen bir başka teknenin oluşturduğu dalgalar nedeniyle iyi yüzme bilmedikleri tahmin edilen gençler Manavgat ırmağında batıp çıkmaya başladı. Tura çıktıkları tekneden atılan cankurtaran simidine tutunan Erhan erdem güçlükle tekneye çıkarken, kuzeni dalgalar arasında gözden kayboldu. Tekne çalışanları ve çevredeki vatandaşlar tarafından yapılan aramalardan sonuç alınamayınca Sahil Güvenlik, itfaiye, 112 Acil ve Jandarmaya haber verildi. Sahil Güvenlik Komutanlığı dalgıçları tarafından yapılan aramalarda talihsiz gencin cansız bedeni teknenin yaklaşık 25 metre aşağısında bulunarak sahile çıkarıldı.112 Acil Ser8vis görevlilerince yapılan kontrolde talihsiz gencin yaşamını yitirdiği belirlendi.

 

 

İstanbul Valiliği’nde memur olarak görev yaptığı bildirilen Mehmet Rafet Erdem’in cesedi Cumhuriyet Savcısının olay yerinde yaptığı incelemelerin ardından Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın