Home / Güncel / Manavgat İşitme Engellilerin kamp merkezi oldu

Manavgat İşitme Engellilerin kamp merkezi oldu

Türkiye İşitme Engelliler Milli Futbol Takımı, Avrupa Şampiyonası grup elemelerinde İngiltere ile Antalya’d oynayacağı maçın hazırlıklarını Manavgat’ta sürdürüyor.

 

 

Manavgat Kumköy’de The Sense otelde kamp yapan milliler, İşitme Engelliler Futbol Koordinatörü Ali Metin yönetiminde hazırlıklarını Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi’nde günde 2 idmanla sürdürüyor.  26 sporcudan oluşan millilerin ilk etap kampı 12 Ekim’de sona ererken 5 günlük tatilin ardından 2. Etap kampı başlayacak ve maçın oynanacağı 29 Ekim tarihine kadar devam edecek. İlk defa bu yıl milli takım kampına ilk kez  diyetisyen ve psikolog dahil edildi.

 

Koordinatör Metin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Avrupa Şampiyonası eleme grup maçları için ilk hazırlık kampını 1-12 Ekim tarihleri arasında Manavgat’ta yapacaklarını belirterek, ikinci kampında 17-28 Ekim tarihleri arasında yine Manavgat’ta yapacaklarını söyledi.

 

Metin, İşitme Engelliler Erkek Futbol Milli Takımı’nın 2015 yılında Almanya’da Avrupa Şampiyonu, 2016 yılında İtalya’da dünya şampiyonu ve 2017 yılında da Samsun’da düzenlenen olimpiyatlarda olimpiyat şampiyonu olduğunu hatırlatarak,  2019 Avrupa Şampiyonasında da en iyi şekilde hazırlanacaklarını belirtti.

 

29 Ekim’de Antalya’da İngiltere ile karşılaşacaklarını hatırlatan Metin, “Ben buradan Antalyalılara sesleniyorum. Gelsinler, Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonu olmuş bu takımı izlesinler.  Desteklerini bekliyoruz” dedi.

 

Samsun’da düzenlenen olimpiyatlardan sonra ilk ciddi sınavı Avrupa Şampiyonası grup eleme maçlarında İngiltere karşısında vereceklerini anlatan Metin, “İlk maçımızı 29 Ekim’de Antalya’da İngiltere ile oynayacağız, ikinci maçı ise 2018 Haziran ayında Çek Cumhuriyeti ile oynayacağız. Tabi Avrupa Şampiyonası grup eleme maçları bizim için önemli. Buradan bir basamaklama var. Buradan ilk iki takım Avrupa Şampiyonası katılacak. Avrupa Şampiyonasında ilk 8’e girdiğimizde Dünya Şampiyonası ve Olimpiyatlara katılmaya hak kazanacağız. İnşallah yine iyi şeyler yapacağız. Şampiyonluğumuzu korumak istiyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın