Home / Güncel / Manavgat İstek Koleji’nde Öğrenci ve öğretmenler hastaneye akın etti

Manavgat İstek Koleji’nde Öğrenci ve öğretmenler hastaneye akın etti

Manavgat İstek Koleji Kampüsünde öğle yemeğinin ardından çok sayıda öğrenci ve öğretmen gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere akın etti.

 

Okulda öğle yemeği yiyen Öğrencilerin büyük bölümü yemekten bir süre sonra halsizlik ve mide bulantısı şikayetiyle Manavgat Devlet Hastanesi ve özel hastanelere akın ederken, rahatsızlanan öğrenci ve öğretmenlerin tamamının öğle yemeğinde Güllaç yedikleri belirtildi.

 

Manavgat Devlet Hastanesine gelen 20 den fazla öğrenci ve öğretmene serum takılmak suretiyle tedavi uygulanırken müşahededeki 2 öğrenci dışındakilerin tedavilerinin tamamlanmasının ardından evlerine gönderildiği bildirildi. Özel hastanedekilerle birlikte 30-40 dolayında rahatsızlanma olayının yaşandığı, okulun son günleri olması ve öğrencilerin okula gelmemesi nedeniyle sayının az olduğu iddia edildi.

 

Olayın duyulmasının ardından Gıda Tarım Hayvancılık İlçe Müdürlüğü görevlilerinin İstek Kolejine giderek öğle yemeği menüsünden numune aldıkları olayın asıl nedeninin sonuçların gelmesiyle belirleneceği bildirildi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın