Home / Güncel / Manavgat KOM’dan Ekmek Fırınına Uyuşturucu baskını

Manavgat KOM’dan Ekmek Fırınına Uyuşturucu baskını

Çakalderesi mevkiindeki bulunan Karadeniz Unlu Mamülleri isimli ekmek fırınına KOM ekiplerince yapılan baskında 25 gram eroin ve 10 gram toz esrar ele geçirildi.

 

Yapmış olduğu istihbarat çalışmaları sonucunda Manavgat-Side yolu üzerinde Çakalderesi mevkiindeki ruhsatı bile bulunmayan, bugüne kadar Manavgat Belediyesi zabıtası tarafından neden denetlenmediği ve nasıl çalıştığı merak konusu olan Karadeniz Unlu Mamülleri isimli ekmek fırınında uyuşturucu madde ticareti yapıldığını belirleyen Manavgat Emniyet Müdürlüğü KOM Büro Amirliği ekipleri, işyerini takibe aldı. KOM ekiplerince işyerine yapılan baskında fırının işletmeciliğini yaptığını belirten Elvan Ö.’nün üzerinde, yattığı yerde ve işyerinin değişik bölümlerinde satışa hazır vaziyette 25 gram eroin ve 10 gram toz esrar ele geçirildi. Ekipleri gören Elvan Ö.’nün üzerinde bulunan Eroin paketlerinden birisini ekmek kesme makinesinin içerisine döktüğü belirlendi.

 

İNSAN SAĞLIĞINI HİÇE SAYIYORLAR

Diğer taraftan KOM ekiplerinin arama yaptığı sırada işyerinin imalathanesinde karşılaştığı manzara insan sağlığıyla nasıl oynandığını gözler önüne serdi. Ekipler karşılaştıkları manzaranın ardından vakit geçirmeden Manavgat Belediyesi Zabıta ekiplerini durumdan haberdar etti. Fırına gelen zabıta ekipleri, fırının imalathanesinde hamur karma makineleri içerisinde fide ve ekmek hazırlanan çürümeye yüz tutmuş, içerisinde poşet parçaları, sinek ve benzeri hayvanların bulunduğu bol miktarda hamur buldu. Hamurların bir bölümünün de akşam satışa sunulmak üzere pide olarak hazırlandığı fırına sürülmek üzere olduğu gözlendi. Aynı şekilde fırındaki işçilerin kullandığı yatakhane, tuvaletler ve duşlar görenleri hayrete düşürürken buzdolabı içerisinde ekmek yapımında kullanılmak üzere bulundurulan yumurta ve diğer malzemelerin de bozulduğu görüldü. Hamur ve ekmek yapımında kullanılan malzemelerin pislikten siyaha bürünmüş olduğu gözlemlendi.

 

Manavgat KOM ekipleri uyuşturucu madde satışı yapılması nedeniyle işyeri işyeri işletmecisi olduğunu söyleyen Elvan Ö. ve Yulet K. isimli şahısları göz altına alarak Emniyete götürürken fırın Belediye ekiplerince mühürlendi. Fırın içerisinde bulunan ve açmak için büyük çaba harcandığı belirlenen çelik kasa da KOM ekiplerince götürüldü.

 

BİNA MURAT ÜNAL’IN ANNESİNE AİT

Fırının bulunduğu binanın 28 Kasım 2016 tarihinde kaybolan ve 46 gün sonra cesedi parçalanmış olarak bulunan Murat Ünal’ın annesi Hatice Yaka’ya ait olduğu bildirildi. Polis ve zabıtanın baskın haberinin ardından fırına gelen Hatice Yaka, 14 aydır dükkanını kiralayan kişilerin kendisine kira ödemediğini, boşaltılması için savcılığa müracaatının olduğunu belirterek “Ne yazıkki 14 aydır başaramadım. ASAT’a gidip suyunu bile kestiremedim. İ.K ve A.Ü isimli iki kişi bunlar tam anlamıyla çete. Beni telefonla buraya çağırıp tapusun9u kendilerine vermem için tehditler savurdular. Sürekli burada duran kişiler değişiyor. Ama asıl bu işi yapanlar A.Ü ve İ.K’dir. Allah’tan bu baskın yapıldı da ne işler çevirdikleri ortaya çıktı. Bende bu sayede bunlardan kurtulurum. Kendilerinden gidip yeniden davacı olacağım” dedi.

loading...
www.07ajans.com - Son Dakika Antalya Haberleri

Check Also

Antalya'da hava kirliliği yüzde 28 azaldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve belediyelerin hava kalitesi ölçüm istasyonları verilerine göre, Türkiye’deki 29 şehirde …

Bir cevap yazın